اکو تستی است که با استفاده از امواج صوتی انجام می شود و تصاویر و نمودارهای متحرکی را از نحوه عملکرد قلب به پزشک ارائه می دهد. تست اکو به پزشک کمک می کند تا مشکل قلبی و یا پایش چگونگی عملکرد قلب را راحت تر و سریع تر انجام دهد. این خدمت درمانی بدون درد و نیاز به جراحی بوده و در شرایط زیر نیاز است که حتما انجام شود:

● هنگامی که قلب دارای صداهای غیر طبیعی است.
● هنگامی که  فرد دچار درد قفسه سینه غیر قابل توجیه است.
● هنگامی که  فرد دچار یک نقص مادرزادی قلبی است و در حال حاضر شدت پیداکرده است.
● هنگامی که فرد دچار حمله قلبی شده است.
● هنگامی که فرد دچار تب روماتیسمی شده است.

 

نوار قلب یا الکترو کاردیوگرام به نمودار ثبت شده تغییرات پتانسیل الکتریکی ناشی از تحریک عضله قلب گفته میشود که معمولا با علامت مخفف ECG   یا  EKG  نمایش داده می شود.
اطلاعاتی که روی نوار قلب ضبط می شود نشان دهنده امواج الکتریکی محرک قلب است. این امواج نمایشگر مراحل تحریکات قلبی هستند و برای پایش وضعیت ضربان و سایر اوضاع قلب مددجو استفاده میشود.

 

در تمامی این موارد نیاز است تا فرد اکو و نوار قلب انجام دهد که با توجه به اهمیت بسیار این موضوع، حتما باید توسط پزشک متخصص قلب و عروق انجام گیرد. اما با توجه به این که در بیشتر کلان شهرها حضور در مراکز درمانی به دلیل ترافیک با صرف زمان و علاوه بر آن هزینه زیاد این مراکز همراه است؛ هم چنین افراد مسن، کم توان و ناتوان برای مراجعه حضوری به مراکز درمانی با مشکلات بسیاری روبرو هستند. به همین منظور شرکت خدمات پزشکی  و درمانی آلفا طب با مجموعه ای از حاذق ترین و مجرب ترین  متخصصان این امکان را برای شما  عزیزان فراهم کرده است تا این خدمت را در منزل یا محل کار خود با کمترین دغدغه و هزینه به راحتی دریافت نمائید. برای این امر کافیست با شماره های مرکز آلفا طب تماس بگیرید یا با ثبت فرم رزرو خدمات به صورت آنلاین در سایت حاضر، خدمت مورد نیاز و وضعیت فرد بیمار یا متقاضی شرح دهید و درخواست خود را با ما در میان بگذارید.

سلامتی شما تخصص ماست.
​​​​​​​
آلفاطب کلینیکی کامل در خانه تو

راه های ارتباطی :

ایمیل: Alphamediccenter@gmail.com

آدرس : تهران – جمالزاده شمالی

مجموعه آلفا طب با اخذ مجوز رسمی از دانشگاه علوم پزشکی ایران و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از سال 1383

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.